Lider w produkcji obwodów drukowanych

Park maszynowy

28 grudnia 2014

Jednym z gwarantów wysokiej jakości, jaką zapewnia TS PCB, jest nowoczesny park maszynowy. Nasz zakład mieści się przy ul. Benzynowej w Gdańsku, gdzie odbywa się cały proces produkcyjny.

 

Dzięki ciągłym inwestycjom w sprzęt nasz potencjał ciągle rośnie, a możliwości produkcyjne i technologiczne są coraz bardziej imponujące. Pracujemy na nowoczesnych maszynach, głównie produkcji niemieckiej. Na wyposażeniu posiadamy m.in. 11 wiertarek, 4 frezarki oraz 2 rylcarki. W ostatnich latach zainwest owaliśmy m.in. w tester Acceler8 firmy Gardien, który zwiększył efektywność pracy Sekcji Testowania aż o 40%.

Jako jedyny producent PCB w Polsce posiadamy także na wyposażeniu zakupioną niedawno drukarkę do opisu Sprint firmy Orbotech. Maszyna umożliwia druk opisu bezpośrednio na PCB, co pozwala na wyeliminowanie technologii sitodrukowej. Urządzenie pozwala na znaczne przyspieszenie procesu nakładania opisu, a także na realizację usługi numeracji płytek.

Warto także wspomnieć o frezarce LM2 firmy Schmid. Ta niezwykle precyzyjna maszyna zapewnia istotną podczas montażu powtarzalność wymiarów płytek. Wyposażona jest również w system wizyjny CCD, co umożliwia perfekcyjne ustawienie odwiertu w stosunku do warstw wewnętrznych.

Kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości obwodów wielowarstwowych jest niedawny zakup nowej trawiarki Schmoll typ 24. Umożliwia ona bezproblemowe trawienie laminatu o grubości 0,1 mm, co jest bardzo ważne w przypadku skomplikowanych obwodów wielowarstwowych.Logowanie do portalu